Skip to main content

Pagrindinis puslapis Apie Vikipediją Savaitės straipsnis Naujienos balandžio 2 dienos įvykiai Rinktinė iliustracija Savaitės iniciatyva VikisritysKiti projektaiNaršymo meniuVikinaujienos

Sveiki atvykęDažniausi klausimaiPagalbaKlauskTaisyklės ir susitarimaiPaveikslėlių naudojimas1988gruodžio 1Lenny KravitzLisa BonetIksmenai: pirma klasėDivergentėPašėlęs Maksas: Įtūžio keliasHarį PoterįFantastiniai gyvūnai ir kur juos rastitęsinyjeHBOVera WangLily AllenMiley CyrusCatherine Zeta-Jones2007Meilės receptas2008Jay-Zwill.i.amBarack Obama2011ShowtimeNuodėmingoji KalifornijaIksmenai: pirma klasė2014DivergentėInsurgentėLojaliojiPašėlęs Maksas: Įtūžio keliasFantastiniai gyvūnai ir kur juos rastimoters katėsHBO2018Fantastiniai gyvūnai: Grindelvaldo piktadarystėsgalaktikųgreitisgalaktikųraudonasis poslinkisgalaktikosgreičiuVisata plečiasi1929Edvinas HablasMiltonas HumansonasparadigmaiDidžiojo sprogimoWMAPNASAgreičiugalaktikųDidysis sprogimasVisatamasėsEinšteino lauko lygtimisbendrąja reliatyvumo teorijaerdvėslaikoVisatosAleksandras FrydmanasFrydmano lygtiserdvėlaikioPaukščių takosavaitės iniciatyvaDaugiau…Other projectsVikiportalaiOther projectsVikiprojektai










(function()var node=document.getElementById("mw-dismissablenotice-anonplace");if(node)node.outerHTML="u003Cdiv class="mw-dismissable-notice"u003Eu003Cdiv class="mw-dismissable-notice-close"u003E[u003Ca tabindex="0" role="button"u003Epaslėptiu003C/au003E]u003C/divu003Eu003Cdiv class="mw-dismissable-notice-body"u003Eu003Cdiv id="localNotice" lang="lt" dir="ltr"u003Eu003Cdiv class="floatleft"u003Eu003Ca href="/wiki/Vaizdas:Logo_CEE-t.png" class="image"u003Eu003Cimg alt="Logo CEE-t.png" src="//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9e/Logo_CEE-t.png/70px-Logo_CEE-t.png" decoding="async" width="70" height="45" srcset="//upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9e/Logo_CEE-t.png/105px-Logo_CEE-t.png 1.5x, //upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/9/9e/Logo_CEE-t.png/140px-Logo_CEE-t.png 2x" data-file-width="548" data-file-height="356" /u003Eu003C/au003Eu003C/divu003Enu003Cpu003EŠios u003Ca href="/wiki/Vikipedija:Savait%C4%97s_iniciatyva" title="Vikipedija:Savaitės iniciatyva"u003Esavaitės iniciatyvau003C/au003E: u003Cbu003Edėsniaiu003C/bu003E. Kviečiame prisidėti!u003Cbr /u003Eu003Cbr /u003EnKviečiame dalyvauti konkurse u003Cbu003Eu003Ca href="/wiki/Vikiprojektas:VRE_2019" title="Vikiprojektas:VRE 2019"u003EVidurio ir Rytų Europos „pavasaris“ 2019u003C/au003Eu003C/bu003E.nu003C/pu003Eu003C/divu003Eu003C/divu003Eu003C/divu003E";());




Pagrindinis puslapis




Straipsnis iš Vikipedijos, laisvosios enciklopedijos.






Jump to navigation
Jump to search








Sveiki atvykę į Vikipediją

laisvąją enciklopediją, kurią kurti gali kiekvienas.





Prisijunk ir pasidalink savo žiniomis su pasauliu!
Šiuo metu yra 194 539 straipsniai






Sveiki atvykę
Dažniausi klausimai
Pagalba



Klausk
Taisyklės ir susitarimai
Paveikslėlių naudojimas










Apie Vikipediją




Vikipedija yra interneto enciklopedija, kurią nemokamai ir be jokių apribojimų gali skaityti, tobulinti ir pildyti visi žmonės. Vikipediją galima skaityti daugiau nei dviem šimtais kalbų, o lietuviškuosiuose puslapiuose jau yra daugiau nei 194 tūkstančiai straipsnių ir jų skaičius nuolat auga.









Savaitės straipsnis






Zoë Isabella Kravitz 2014 m.


Zoë Isabella Kravitz (g. 1988 m. gruodžio 1 d.) – amerikiečių aktorė, dainininkė ir modelis. Ji yra muzikanto Lenny Kravitz ir aktorės Lisa Bonet dukra. Kravitz kine debiutavo 2007 m. filme „Meilės receptas“. Ji išgarsėjo suvaidinusi Angel Salvadore superheroję filme „Iksmenai: pirma klasė“, po kurio sekė vaidmenys filmuose „Divergentė“ ir „Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias“. Nuo tada Kravitz atliko vaidmenis tokiuose filmuose kaip „Lego Betmenas. Filmas“ ir Harį Poterį primenančiame filme „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“ bei jo tęsinyje. Taip pat vaidino vaidmenis nepriklausomuose filmuose, kaip „Dope“ ir „Adam Green's Aladdin“. Nuo 2017 m. Kravitz taip pat vaidina HBO dramoje „Nekaltas melas“. Be aktorystės, 2009 m. Kravitz buvo Vera Wang kvepalų linijos „Princess“ reklaminis veidas, taip pat pozavo žurnalų „Venus Zine“ ir „Elle“ viršeliams. Ji taip pat priklauso „Lolawolf“ muzikinei grupei, kuri 2014 m. išleido debiutinį albumą „Calm Down“. Grupė yra grojusi su Lily Allen ir Miley Cyrus.


Kravitz savo pirmąjį kino vaidmenį gavo dar besimokydama vidurinėje mokykloje: Catherine Zeta-Jones ją pasamdė suvaidinti auklę 2007 m. romantinėje komedijoje „Meilės receptas“. Tais pačiais metais ji taip pat pasirodė veiksmo trileryje „Nepalaužiama drąsa“. 2008-aisiais Kravitz pasirodė Jay-Z dainos „I Know“ ir will.i.am dainos „We Are the Ones“ muzikiniuose klipuose; pastaruoju palaikė JAV kandidatą į prezidentus Barack Obama. Ji taip pat pasirodė šeimyninėje dramoje „Amerikos paukščiai“ ir neo noir stiliaus komedijoje „Aukštosios mokyklos prezidento nužudymas“.


2009 m. Kravitz buvo viena iš nepriklausomo kino dramos „The Greatest“ kūrėjų. Jos įkūnijamas personažas yra priklausomas nuo sielvartos konsultavimo grupių. 2010-aisiais m. ji pasirodė filme „Gana juokinga istorija“. Be to, tais pačiais metais Kravitz pasirodė filme „Dvylika“. Vėliau Kravitz vaidino romantinėje komedijoje „Saugokis Gonzo“, kurioje ji įkūnija aukštosios mokyklos laikraščio sekso skilties rašytoją. 2011 m. Kravitz pasirodė paaugliams skirtame filme „Yelling to the Sky“. Ji taip pat pasirodė aštuoniose kanalo Showtime televizijos serialo „Nuodėmingoji Kalifornija“ serijose, kuriose ji vaidino Pearl, moterų grupės „Queens of Dogtown“ vokalistę. Tais pačiais metais ji suvaidino komiksų personažą Angel Salvadore filme „Iksmenai: pirma klasė“. Kravitz filmavo savo scenas Londone ir dirbo su lynu, kad imituotų savo personažo gebėjimą skristi. 2011 m. pabaigoje Kravitz baigė filmuotis filme „Laikantis vandenyje“, kuris galiausiai buvo pervadintas į „Žuvies kvapo berniukas“ ir išleistas 2013-aisiais metais.


2013 m. ji vaidino filme „Žemė – nauja pradžia“. 2014 m. ji atliko Kristinos vaidmenį filme „Divergentė“. Kravitz pakartojo savo vaidmenį ir tęsiniuose „Insurgentė“ ir „Lojalioji“. Taip pat, 2014 m. ji vaidino nepriklausomoje dramoje „Kelionė be ribų“ ir romantinėje komedijoje „Pretend We Kissing“. Ji taip pat pasirodė dramoje „Švarus sunaikinimas“. 2015 m. Kravitz pasirodė komiškoje dramoje „Narkotikas“ ir „Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias“. 2016 m. ji vaidino veiksmo trileryje „Vincent N Roxxy“ ir pasirodė nepriklausomame filme „Adam Green's Aladdin“. Kravitz atliko Letos Lestreindž vaidmenį filme „Fantastiniai gyvūnai ir kur juos rasti“. Ji taip pat pasirodė komedijoje „Mergų balius“ ir „Lego Betmenas. Filmas“, kurioje ji suvaidino komišką moters katės vaidmenį. Nuo 2017 m. Kravitz vaidina HBO seriale „Nekaltas melas“, kuriame įkūnija Bonę Carlson. Kravitz pasirodė ir 2018 m. mokslinės fantastikos veiksmo filme „Brolis“ ir dar kartą suvaidino Letą Lestreindž filme „Fantastiniai gyvūnai: Grindelvaldo piktadarystės“.


Daugiau…




Pavyzdiniai straipsniaiVerta paskaityti • Keisti • Rinkti straipsnį





Naujienos




  • Balandžio 2 d. Kaune darbą pradėjo veidrodinė LR žemės ūkio ministerija.

  • Balandžio 2 d. prasidėjo dvigubos pilietybės referendumo viešinimo kampanija.

  • Balandžio 1 d. įsigaliojo įstatymas: vairuotojų atsisakymas tikrintis blaivumą reikš baudžiamąją bylą.

  • Kovo 31 d. Ukrainos prezidento rinkimai: į II turą pateko V. Zelenskis (~30%) ir P. Porošenka (~17%).

  • Kovo 30 d. per pasaulinę Žemės valandą gyventojai ir organizacijos valandai laiko išjungė elektrą.

  • Kovo 30 d. Slovakijos prezidento rinkimų antrajame rate nugalėjo Zuzana Čaputová.

Projekto puslapis • Metų įvykiai • Sporto naujienos • Keisti







balandžio 2 dienos įvykiai




Lietuvoje



  • 1999 − patvirtintas Lekėčių herbas.

Pasaulyje



  • 1891 − gimė vokiečių menininkas, siurrealizmo atstovas, Maksas Ernstas.


  • 1982 − prasidėjo Folklendo salų karas.


  • 2005 − mirė Romos Katalikų Bažnyčios Popiežius Jonas Paulius II. Jo pontifikatas truko daugiau nei 26 metus.

Keisti






Rinktinė iliustracija






Река Большой Инзер..jpg



Inzero upė, Pietų Uralo rezervatas, Baškirijos vėliava Baškirija

Straipsnių iliustravimo projekto puslapis

Keisti





Savaitės iniciatyva






Hablo konstantos (visatos plėtimosi greičio) matavimui naudojamas trižingsnis metodas


Hablo dėsnis teigia, kad galaktikų tolimo greitis v yra proporcingas jų nuotoliui R nuo stebėtojo. Tyrinėjant galaktikų spektrus buvo surastas raudonasis poslinkis - tai reiškia, jog galaktikos dideliu greičiu tolsta nuo mūsų, taigi Visata plečiasi. Po beveik dešimtmetį trukusių tyrinėjimų 1929 metais dėsnį pirmieji suformulavo Edvinas Hablas ir Miltonas Humansonas:


v=H⋅R,displaystyle v=Hcdot R,

čia



H - Hablo konstanta.

Stebėjimais pagrįstas Hablo dėsnis padėjo pamatus besiplečiančio kosmoso paradigmai ir šiandien yra vienas iš labiausiai cituojamų darbų Didžiojo sprogimo teorijai patvirtinti. Naujausi Hablo konstantos skaičiavimai naudojant WMAP palydovą prasidėjo 2003 metais, nustatyta konstantos vertė yra 71 ± 4 (km/s)/Mpc. 2006 metų rugpjūtį orbitinėje Chandra X-ray observatorijoje NASA gavo Hablo konstantą kiek mažesniu tikslumu – 77 (km/s)/Mpc su ± 15 % paklaida.


Iš Hablo dėsnio išplaukia, kad bet kurioje vietoje esančiam stebėtojui atrodo, jog visos galaktikos tolsta nuo jo į visas puses nevienodais greičiais: kuo toliau galaktika, tuo jos greitis didesnis. Dabar žinomos galaktikos, kurių tolimo greitis siekia 97% šviesos greičio.


Jei visata plečiasi tam tikru greičiu ir nuotoliai tarp galaktikų didėja, tai pagal Hablo dėsnį galima apskaičiuoti ir to plėtimosi pradžią – maždaug prieš 13 milijardų metų. Manoma, kad tada įvyko Didysis sprogimas – Visata susidarė iš milžiniškos masės ir labai didelio tankio kūno, kuris sprogo dėl nežinomos priežasties.


Dar prieš Hablo tyrinėjimus, naudodamiesi Einšteino lauko lygtimis ir bendrąja reliatyvumo teorija, daugybė fizikų ir matematikų buvo įvedę neprieštaringą erdvės ir laiko priklausomybės teoriją. Bendriausiųjų principų taikymas tyrinėjant Visatos prigimtį leido kalbėti apie dinamišką, o ne statišką Visatą, kas prieštaravo tuo metu vyraujančiam požiūriui.


1922 metais Aleksandras Frydmanas iš Einšteino lauko lygčių išvedė Frydmano lygtis, kuriomis apskaičiuojamas galimas Visatos plėtimosi koeficientas. Frydmano naudotas parametras, šiandien žinomas kaip mastelio daugiklis, gali būti suprantamas kaip Hablo dėsnio proporcingumo konstantos forma. 1927 metais Georges Lemaître taip pat atrado panašų šios problemos sprendimą. Frydmano lygtims išvesti prireikė į skysčiams skirtas Einšteino lauko lygtis, kai žinomas tankis ir slėgis, įvesti homogeniškos ir izotropinės Visatos metriką (tam tikra atstumo sąvoka). Besiplečiančio erdvėlaikio idėja atvedė prie kosmologinių Didžiojo sprogimo ir Rimties būvio teorijų. Apie Visatos dydį ir formą buvo daug kalbų dar prieš šiuolaikinės kosmologijos atsiradimą. 1920 metais šiuo klausimu vyko garsusis Shapley-Curtis ginčas tarp Harlow Shapley ir Hebero D. Curtiso. Shapley teigė, kad Visata yra Paukščių tako dydžio, o Curtisas – kad ji kur kas didesnė.


Šios savaitės iniciatyva yra dėsniai.


Daugiau…



Projekto puslapis • Keisti




Vikisritys














Other projects




Vikiportalai









Other projects




Vikiprojektai






Kiti projektai































Vikižodynas
Laisvasis žodynas



Vikicitatos
Aforizmai, sentencijos



Vikinaujienos
Naujausios žinios, aktualijos

Commons-logo.svg


Vikiteka (Wikimedia Commons)
Mediateka



Vikišaltiniai
Įvairūs tekstai



Vikiknygos
Vadovėliai, knygos



Vikirūšys (wikispecies)
Rūšių katalogas



Metaviki
Vikimedijos projektų koordinavimas



Vikiduomenys
Žinių bazė



Vikiversitetas
Mokomoji medžiaga



Vikikelionės
Kelionių vadovas



MediaWiki
Viki programinė įranga










Rodomas puslapis "https://lt.wikipedia.org/w/index.php?title=Pagrindinis_puslapis&oldid=5527457"










Naršymo meniu


























(window.RLQ=window.RLQ||[]).push(function()mw.config.set("wgPageParseReport":"limitreport":"cputime":"0.144","walltime":"0.234","ppvisitednodes":"value":323,"limit":1000000,"ppgeneratednodes":"value":0,"limit":1500000,"postexpandincludesize":"value":14912,"limit":2097152,"templateargumentsize":"value":1061,"limit":2097152,"expansiondepth":"value":10,"limit":40,"expensivefunctioncount":"value":0,"limit":500,"unstrip-depth":"value":0,"limit":20,"unstrip-size":"value":36,"limit":5000000,"entityaccesscount":"value":0,"limit":400,"timingprofile":["100.00% 60.369 1 -total"," 32.03% 19.337 1 Šablonas:Pradžia-Rinktinė-illu"," 20.13% 12.151 1 Šablonas:Rinktinis_paveikslėlis/paprastas"," 15.66% 9.454 1 Šablonas:Flag"," 14.10% 8.511 1 Šablonas:Balandžio_2_dienos_įvykiai"," 14.09% 8.505 1 Šablonas:Savaitės_tema"," 10.27% 6.202 1 Šablonas:Country_data_Baškirija"," 8.87% 5.352 1 Šablonas:Dienos_įvykiai"," 8.73% 5.269 1 Šablonas:Seserys"," 8.28% 4.997 1 Vikipedija:Savaitės_iniciatyva/sitenotice"],"cachereport":"origin":"mw1251","timestamp":"20190402032804","ttl":3600,"transientcontent":true);mw.config.set("wgBackendResponseTime":86,"wgHostname":"mw1243"););

Popular posts from this blog

Identifying “long and narrow” polygons in with PostGISlength and width of polygonWhy postgis st_overlaps reports Qgis' “avoid intersections” generated polygon as overlapping with others?Adjusting polygons to boundary and filling holesDrawing polygons with fixed area?How to remove spikes in Polygons with PostGISDeleting sliver polygons after difference operation in QGIS?Snapping boundaries in PostGISSplit polygon into parts adding attributes based on underlying polygon in QGISSplitting overlap between polygons and assign to nearest polygon using PostGIS?Expanding polygons and clipping at midpoint?Removing Intersection of Buffers in Same Layers

Masuk log Menu navigasi

อาณาจักร (ชีววิทยา) ดูเพิ่ม อ้างอิง รายการเลือกการนำทาง10.1086/39456810.5962/bhl.title.447410.1126/science.163.3863.150576276010.1007/BF01796092408502"Phylogenetic structure of the prokaryotic domain: the primary kingdoms"10.1073/pnas.74.11.5088432104270744"Towards a natural system of organisms: proposal for the domains Archaea, Bacteria, and Eucarya"1990PNAS...87.4576W10.1073/pnas.87.12.4576541592112744PubMedJump the queueexpand by handPubMedJump the queueexpand by handPubMedJump the queueexpand by hand"A revised six-kingdom system of life"10.1111/j.1469-185X.1998.tb00030.x9809012"Only six kingdoms of life"10.1098/rspb.2004.2705169172415306349"Kingdoms Protozoa and Chromista and the eozoan root of the eukaryotic tree"10.1098/rsbl.2009.0948288006020031978เพิ่มข้อมูล